• Kayıt
Hoş geldiniz, Doktor Soru Cevap sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Google+

hepatit b taşıyıcısıyım.

ben hepatit b taşıcısıyım uzun yıllardır bu aralar virüs ilk zamandaki gibi akut dönem geçiriyormuş bana hastane 1 gün kalmam için randevu verdiler ben hepatit b ile bilgileri tam alamadım sorum şu aslında     
hepatit baya yükselmiş biraz daha artarsa siroz olurmuş siroz olursa tedavisi varmıdır?
taşıyıcı hepatit b nin kalıcı tedavisi varmıdır?
randevuya gittiğimde yapacakları tedavinin garantisi varmıdır? Ayrıca basıl tedavi yapılacaktır?
teşekkürler.
14, Ocak, 2013 Bertan (140 puan) tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
Hepatit b tedavisinde interferon alfa ve lamivudine isimli virüsün çoğalmasını baskılayıcı ilaçlar kullanılıyor.tedavinin etkinliği kişinin durumuna göre farklılık gösterebilmektedir.Hepatit b ileri dönemlerde geliştirebileceği komplikasyonlar açısından oldukça ciddi bir hastalık olması nedeniyle titizlikle takip edilmesi gereken bir hastalıktır.Size tavsiyem tam teşekküllü bir hastanede konunun uzmanı doktorlarla iletişim içinde tedavinizi almanız yönündedir.
16, Ocak, 2013 editör (500 puan) tarafından cevaplandı
Doktorsorucevap.com sayfalarında yer alan her türlü bilgi sadece aydınlatma amaçlıdır. Sitemiz doktorunuzun yerini almayı hedeflememektedir. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, reçete ya da tedavi yöntemlerinizi değiştirmeye yönelik değildir.Bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir.Gerçek bir tanı ve tedavi için hasta ve doktorun yüzyüze gelmesi gereklidir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
...